Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 06.10.2011 08:55:48 

zakrslí králíci od lesa

Co je nového?

31.5.11

Opět srdečně vítám všechny, kdo nás pravidelně navštěvujete a samozřejmě i ty, kdo naše stránky navštívili poprvé.

Chtěla bych předem poděkovat všem, kdo na mě počkali minulý týden, když jsem nemohla odpovídat na maily a vše jsme doufám ke spokojenosti všech vyřešili ihned jak to šlo.

Člověk nikdy neví co se může stát a mě se všechno zvrtlo nějak moc najednou. :o)

Všem moc děkuju za pochopení.

  Co je u nás nového?

No je toho opět opravdu dost a jak už to tak bývá máme veselé i smutné zprávy i když těch veselých je na štěstí víc a já jsem za to samozřejmě moc ráda.

V králíkárnách nám všechno klape a miminkům se daří. Ti, kdo jste si přečetli aktuální vrhy už asi víte, že se nám narodila nová miminka.

Krásné jedno saténové miminko má Rosa Lee. Hrdým otcem je samozřejmě Eliot a já jsem moc ráda, že se to podařilo. Jsou to první miminka, která u nás Rosa má a prcek je opravdu krasavec.

Dalšími miminky se může pyšnit naše spolehlivá máma Máša. Ta má v hnízdečku stále nakrmené a spokojené dva drobky a ti si na nedostatek mléka opravdu nemůžou stěžovat. Otcem těchto miminek je Šimon a drobečci jsou přesně na půl. Jedno černé po mámě a jedno japanovité po tátovi. :o)

Krásné 4 prcky má i naše liščí samička Vinnie. Už se moc těším jak s prcky vyrazíme na výstavu, protože je myslím čím se chlubit. Toto plemeno je u nás velice vzácné a v takovém počtu se v jednom vrhu jen tak nevidí. Mám z nich opravdu radost a pevně doufám, že se nám podaří všechny ve zdraví odchovat.

No a samozřejmě naše hrdá máma je i Zázvorka. V hnízdečku má 2 drobky, kteří už pomalu začínají koukat na svět. Hrdým otcem je náš Preclík a barevně to vypadá, že se mimča povedla spíš po tátovi. :o)

Příští týden by měla rodit saténová beranička Sváťa a snad i liščí samička Meseta. Snad brzy vše dopíšu do plánovaných vrhů. Už máme také připuštěné další samičky, ale to vše najdete v plánovaných vrzích.

V prodeji se snažím stále doplňovat nové fotky. Už skoro všichni mimísci si našli svoje nové majitele a kamarády a já jsem za to moc ráda, protože si myslím, že jsou opravdu krásní a že je radost se na ně dívat. Jediní volní ušáci jsou 4 malí drobci od Straciatelky, ale doufám, že i na ty se usměje štěstí. Mají velice zvláštní a vzácné zbarvení tak doufám, že si jich brzo někdo všimne.

  No a teď je zde bohužel ta smutná zpráva.

Do králičího nebíčka se přestěhoval náš letitý teddy sameček Piškot Z URU. Piškot už měl opravdu dost vysoký věk a i když jsme u doktora byli opravdu často a dostával vše co mu mohlo pomoci, nezvládl to a 14.5 jsme ho museli utratit. Opravdu se trápil a já jsem neměla sílu se dívat na to jak je mu čím dál hůř.

Teď už je mu určitě o hodně lépe a já mu i dneska moc děkuji, že zde s námi byl tak dlouho a doufám, že se mu u nás líbilo.

 

  Věřím, že vás naše novinky potěšili a že se za námi zase brzy podíváte a já se pokusím alespoň fotečky a plány dopisovat častěji i když dopisování novinek mi opravdu moc nejde. :o)

Mějte se všichni moc krásně a myslím, že už se všichni můžete těšit na prázdniny, dovolené a odpočinek ať už s vaším ušákem nebo bes něj.

Všechny vás moc zdravím a děkuji za vaši přízeň.

21.4.11

Opět skoro po měsíci zdravím všechny naše příznivce a slibuji, že dneska pro vás mám novinek opravdu dost a všechny jsou veselé a pozitivní.

Takže co je nového v naší chovné partě.

V králíkárně nám přibyl nový chovný sameček. Jmenuje se Robin a je to zakrslý havana králík s PP. Robin už si prošel mnoho výstav a je to opravdu krasavec. Myslím, že pro naše liščí slečny bude opravdu dobrý parťák.

Samozřejmě ho i s novými fotkami můžete najít v sekci chovných krátkouchých samečků.

Další naše velké novinky jsou z hnízd našich maminek.

První holky porodily hermelínka Eskalína a krásná havana tříslová samička Straciattela. Dnes je následovala beranička Bazalka a ještě čekáme jak to zvládnou naše saténové beraničky Rosa Lee a Eliška.

Na všechny miminka jsem moc zvědavá, ale holky jako prvničky jsou opravdu předpisové a starají se krásně. Více najdete v sekci aktuálních vrhů a samozřejmě časem budou i fotečky miminek. Opravdu bude se na co dívat.

V sekci králíčků na prodej už najdete fotky našich hermelínčích slečen od Kokosky. Má dvě krásné samičky a i když jsem to neměla v plánu, neodolala jsem a jednu si nechávám doma. Opravdu jsou typově velice pěkné a já i Kokoska jsme na ně velice pyšné. Brzo budou už nové fotky abyste mohli mrknout jak nám holky rostou.

No a asi poslední novinkou, kterou jste si mohli všimnout je, že máme nové fotečky některých chovných králíčků. Nové fotky můžete najít na příklad u Kortáda, Marokánky, Šimona, Bayleise, ˇbadyána, Griotky, Jim Beama atd. Také už jsou u většiny králíčků doplněné aktuální váhy a míry uší, takže už si budete mít možnost udělat lepší obrázek o chovných ušácích.

Všechny vás moc moc zdravím, děkuji vám za vaši přízeň a budu moc ráda, když k nám zase čas od času mrknete jak se nám daří a co je u nás nového.

Mějte se krásně a brzo ahoj.

23.3.11

Vítám všechny, kdo jste se k nám přišli podívat a samozřejmě všechny, které zajímají co je u nás nového.

Začnu od těch pozitivních zpráv, protože já osobně se z nich teď snažím čerpat co to jde. :o)

Největší novinkou u nás je, že Kokoska v noci na dnešek porodila naše první letošní miminka. Hnízdo má jako vždycky krásné a i když Kokoska není zrovna nejzdravější a trápí ji rýma, vypadá, že vše zvládá. V hnízdečku bych odhadovala asi 2 miminka, takže tak akorát aby to holka zvládla. Rýma se u Kokosky provalila až když byla březí, takže se s tím nedalo nic moc dělat, ale to nejhorší už je za námi a snad už všechno zvládne v pořádku.

Kdo máte zálibu v hermelíncích, už brzo očekávejte fotečky bílých drobků. :o)

  Další naší velkou novinkou je posila naší chovné party. Do králičí rodinky nám přibyla teddy samička Helga z Náchodska. Jelikož Helga pochází z pravého obyvákového odchovu, bydlí se mnou doma v pokoji a je to pěkný drak. Jak asi všichni víte co králík v domácnosti umí, Helga opravdu nezahálí. V noci kouše mříže od klece, pořád něco chroupe, už jsme se rozloučili i s myší od počítače, nejraději vymetá tam, kde je nejvíce prachu a pak vypadá jak prachovka a všechno tahá za sebou… Prostě s Helgou se opravdu nenudíme a je to opravdu osobnost. S pelechu vyžene i našeho vlčáka, když si chce odpočinout a zavrtá se mezi jorkšíry a klidně si dá dvacet. :o)

Je to havanovitá samička s bílým nosíkem a myslím, že až doroste, mohla by z ní být pěkná chovná samička. Její první miminčí fotečky a popisek už můžete najít v našich chovných teddy samičkách.

Na stránkách už také v sekci – jaká miminka plánujeme – můžete najít plánované vrhy a připuštěné páry. Prcky očekáváme z hruba v polovině dubna a budou opravdu různí tak snad si u nás vybere každý, kdo má rád ušáky.

  No a co je u nás neveselého?

Jak už jsem se zmínila Kokosku a ještě pár jiných králíčků trápí jakási rýma, takže léčíme co to jde, ale to nejhorší už máme za sebou a teplo a sluníčko nám teď moc pomohlo. Snad už bude všechno v pořádku,.

V té zimě už to asi ušáci taky špatně snášeli takže se na nás jen sypalo samé kapání do očí, uší, léky do vody, vitamíny… Prostě bylo toho hromada a člověk už měl chuť s tím někdy praštit, ale Kokoska mě dnes moc potěšila tak je hned zase něco veselého na světě.

Moc vás všechny zdravím a moc všem děkuji za vaši přízeň. Snad už vám brzo nabídnu nějaké pěkné králičí fotečky na pokoukání.

Přeju krásné slunečné dny a hodně štěstí jak chovatelům tak i domácím mazlíčkům.

< xml:namespace prefix = o /> 19.1.2011

Všechny vás na těchto strá nkách v novém roce vítám a doufám, že i přes šílený stav našich stránek jste na nás nezanevřeli a stále ještě občas zabloudíte podívat se na naše chlupáčky.

  První věc, kterou bych ráda napravila je, že bych vám všem i když  trošku pozdě chtěla popřát do nového roku jen to nejlepší a hlavně hodně lásky štěstí a spokojenost vám i vašim domácím zvířecím kamarádům.

Asi se všichni ptáte co je u nás v králičí rodince nového. Je toho dost a jak už to tak bývá, ne všechno jsou dobré zprávy.

Začnu jako vždycky od těch lepších.

  V sekci chovných samečků už najdete první fotky a popisek našeho nového chovného samečka Kortáda.

Roste z něj opravdu krásný kulatý sameček a já už se moc těším až s ním vyrazím někam na výstavu aby ukázal co v něm je.

  Stolního posouzení se už dočkala i naše drobná hermelínčí slečna Giny. Byla od malinka dost drobná a proto jsem jí dopřála dost času aby dorostla do krásy. Na stolním posouzení si nevedla vůbec špatně a ostudu nám určitě neudělala. Výsledek najdete v sekci chovných samiček u popisku Giny.

  Další dobrou zprávou je, že i když nám zde z každého vrhu od rexíků a od teddíků zůstal jeden králíček, vypadá to, že už se na ně konečně také usmálo štěstí a že už si svoje nové majitele také našli. Ještě to není na jisto, ale moc bych jim to přála, protože na oba dva jejich „majitelé“ zrušili rezervace na poslední chvilku.

Rex samička Pussy se odstěhovala do svého nového domova ihned jakmile dovršila svých 7 týdnů a má se opravdu úžasně. Moc bych chtěla poděkovat oběma jejím novým paničkám za jejich zájem a že i přesto, že nestíhám odepisovat mi píší jak se samičce daří a občas i zavolají aby podaly zprávy. Vše podrobnější najdete snad už brzo v sekci králíčků v nových domovech.

Stejně jako Pussy se do Prahy odstěhoval i teddy sameček Moty, kterému se myslím daří také velice dobře. Paní Vojáčkové moc děkuji, že i přesto že si přála samičku mi prominula můj omyl, protože jsem si do poslední chvilky myslela, že je Moty samička a i přesto si klučíka vzala a pevně věřím, že s ním bude spokojená.

  Motyho bráška Mumínek odjel do Brna, kde má opravdu úžasný život. Starají seo něj velice šikovné malé slečny a opečovávajího s plným nasazením.

Moc děkuji za velice milou návštěvu a za krásný obrázek, který jsme od Mumínkovi nové paničky dostali. Je opravdu krásný!!

No a teď se bohužel dostávám k těm horším zprávám, kterých je také celkem dost.

Před vánocemi se na nás začala hrnout jedna pohroma za druhou.

Do králičího nebe nám odešla krásná samička Tulačka.

Teddynka Tulačka se ke mně dostala skoro náhodou. Patřila do skupinky králíčků, který nějaký dobrák vyhodil v lese a nechal svému osudu. Na štěstí se našlo pár dobrých duší, králíčků se ujali a i když se nepodařilo zachránit všechny chlupáčky, většina se rozešla do nových domovů.

Tulačka byla velice bojácná a jemná samička, která pro svoje chování měla velice dobrý důvod, protože po tom cojí lidé provedli už těžko mohla jen tak někomu důvěřovat.

Po pár měsících se u nás zabydlela a i když to nebyl tvoreček, který by se někomu vrhal do náručí, zvykla si, že jí nikdo neublíží a velice se uklidnila.

Začátkem prosince nám Tulačka onemocněla a i když jsem dělala co bylo v mých silách, nepodařilo se Tulačku vyléčit. Doufám, že aspoň tu dobu co u nás Tulačka byla se jí dařilo dobře a že se jí u nás líbilo.

  Další pohroma nás postihla na vánoční svátky.

Hermelínek Rudla si záhadným způsobem upletl ze sena provaz a zamotal si do něj nožičku tak nešikovně, že když jsem ho ráno našla, měl už nožku studenou a úplně necitlivou. Měla jsem velký strach, že tohle Rudla nezvládne, protože už to také není žádný mladík, ale i když prvních pár dní bylo krutých, Rudla vše přečkal a nožka je v pořádku. Sice se ještě zotavuje a není ještě úplně v kondici, nejvíce ho zajímá krmení a už se začíná i poohlížet po samičkách, takže myslím máme vyhráno. :o)

  Aby toho nebylo málo, opustila nás i malá rexinka od Metaxy. Byla to krásně vybarvená samička, kterou jsem si chtěla nechat do chovu. Co se stalo nemám tušení.

Večer malá baštila a ráno jsem ji našla mrtvou. Nebyla nijak podvyživená a určitě nijak nezaostávala za svými sestřičkami. Tato holčička mě opravdu mrzí, protože jsem si chtěla od Metaxy nějakou samičku nechat a tahle byla opravdu originální.

  A poslední věc, která se stala minulou sobotu je, že nás opustila i rex beranička Metaxa.

Metaxu z ničeho nic popadla velice silná kokcidióza i přes to, že byla přeléčovaná asi před měsícem, když měla miminka. Snažila jsem se pro ni udělat co šlo, ale bylo to velice rychlé a chudák Metaxa to nezvládla.

Ztráta  této samičky mě opravdu mrzí. Měla jsem ji od miminka a nikdy nezapomenu na to, když jsem si pro ni přijela a s těch asi desíti miminek, které byli společně v jednom velikém kotci za mnou právě Metaxa přihopkala a jakoby věděla, že je naše, začala mi olizovat ruce s takovou vervou jako by se od nás už nechtěla hnout.

Byla to velice hodná a klidná samička, která poctivě odchovala krásná miminka a udělala nám hodně radosti.

  Tímto bych ráda ukončila ten šílený výčet špatných událostí, který nás potkal a nezbývá mi než doufat, že už vše bude lepší.

Ještě jednou vám všem děkuji za vaši přízeň a myslím, že už brzy se můžete těšit na další novinky.

Nerada bych předbíhala, ale očekáváme vrhy saténových beránků a to je u nás vždycky velká událost.

Mějte se všichni krásně a brzy u nás u králíků od lesa nashledanou.

 

 

TOPlist