Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 06.10.2011 08:55:48 

zakrslí králíci od lesa

králičí babičky

 

 

 

V této části našich stránek bych vám ráda představila samičky, které již byly vyřazeny z chovu a nyní si užívají zaslouženého odpočinku.

Naše důchodkyně mají zařízené bydlení ve stáji v boxe pro koně, kde jsme se snažili jim dopřát co možná největší luxus a volnost.

V boxe mají balíky slámy na norování, domečky a prolézačky ze dřeva, probíhací schovávačky z větví atd. Přes léto je samozřejmě čeká pravidelný pobyt venku na trávě a na sluníčku. Věřím, že si to naše samičky zaslouží, protože byly vzorné mámy a z jejich miminek jsem se těšila ne jen já,  ale i spousta jiných lidí, kteří si jejich miminka pořídili domů ať už jako členy rodiny a své kamarády tak i do dalšího chovu.

 

       

STÁZKA

Beránčí babička Stázka je moje asi nejstarší chovná samička. Narodila se v dubnu 2005 a já jsem ji dostala jako miminko od mé sestry k narozeninám. Byl to opravdu krásný dárek a na to, že sestra není žádný králíkář, podařilo se jí sehnat krásnou beránčí slečnu, která byla a je dodnes velice pěkná.

Stázka u nás měla celkem 3 vrhy miminek. Z jejího prvního vrhu pochází i naše krásná černá beránčí samička Máša.

Miminka nebyla zrovna její silnou stránkou, protože trpěla nedostatkem mléka, takže měla vždycky plno starostí a my samozřejmě také.

Stázka pobyt ve svém novém domově moc miluje. Pořád hopká a pobíhá a užívá si hromady místa, které její plně k dispozici. Jsem ráda, že se má na stará kolena tak dobře. Je to přece jenom můj dárek a člověka vždycky zahřeje u srdce, když vidí, že jsou jeho zvířátka spokojená.

 

 

PAMPELIŠKA VON HASI-LINE

Teddy babička Pampeliška se narodila 19.5.2006 a můžu říct, že je  to opravdu zasloužilá máma. Při posledním připouštění jsem jí slíbila, že když tento vrh odchová, bude mít pokoj. Prcka sice neodchovala, ale podařilo se mi ho přistrčit k jiné mámě, takže vlastně úkol byl splněn a Pampeliška se přestěhovala do našeho králičího domova důchodců.

Pampeliška měla u nás 7 vrhů, z čehož 2 neodchovala a mláďata uhynula a posledního vrhu (jen jedno miminko) se ujala jiná adoptivní máma.

Po Pampelišce u nás v chovu můžete najít její přímé potomky Preclíka a Caramellu a také jejího vnuka Mika a z dalších generací se určitě také něco najde. Všem mláďatům předávala krásnou a dlouhou srst a výbornou klidnou i když zvídavou povahu. Jsem moc ráda, že jsem Pampelišku ve svém chovu mohla mít. Byl to můj vůbec první teddy králíček.

Stázka s Pampeliškou spolu vycházejí naprosto v pohodě. Pampeliška sice není z daleka takový divoch jako Stázka, ale řekla bych, že novým domovem také neopovrhuje. Má ráda svůj klid, ráda si někde posedí, vyhřívá se na sluníčku, sem tam něco dobrého schroupne… Prostě si užívá důchodu tak jak je pro teddíka typické.

 

 

   

 

 

 

 

 

 

AMÁLKA

Rex samička Amálka už je u nás také pár let a už to není žádná mladice.

Narodila se v dubnu roku 2006 a u nás se jí podařilo odchovat jen jeden vrh prcků. Přišla k nám asi jako dvouletá a zrovna mazlík to nebyl. Bála se lidí a lidské ruky a bránila se tím, že útočila, ale zvládly jsme to a dneska je Amálka první, kdo mě vítá u dveří.

Jelikož o miminka neprojevila velký zájem a o nové připuštění nestála ani náhodou, dala jsem jí už pokoj a užívá si důchodu společně se svými novými kamarádkami. Holky spolu vychází bezvadně a opravdu řádí jak draci. Amálka se nechá hladit i mazlit, chutná jí všechno a vypadá velice zdravě. Snad tu s námi ještě pár let pobude.

 

BANGIS LIMETKA

Samička Limetka je krásná teddy holčička dovezená z Německa. Je celkem mladá. Narodila se 29.2.2008, ale odchovávat miminka asi nebylo její poslání.

Podařilo se jí za svůj život odchovat jen jednu jedinou samičku Chardonay a i to mě stálo hodně úsilí aby malá přežila. Pak jsem zkoušela Limetku ještě připustit, ale buď nezabřezla nebo se o malé vůbec nepostarala a já jsem to prostě vzdala. Tolik mrtvých prcků za to nikdy nestojí a tak jsem Limetce dala pokoj a bydlí s našimi důchodkyněmi ve stáji a vypadá tam velice spokojeně.

Typově je to krásná holčička a je jí škoda, ale člověk nemůže mít všechno hned a já jsem ráda, že se jí u nás líbí a že si může užívat života aspoň tak.

 

LUCY

Tato teddy holčička už je u nás také pár let. Měla jsem ji jako chovnou samičku, pak nějakou dobu bydlela v chs KEMEt a pak na důchod zase přišla k nám.

Tuto samičku dovezla z Německa ještě paní chovatelka Jana Rajchhartová a i u ní odchovala nějaká miminka.

Kdy se narodila přesně nevím, ale žádná mladice to není a prcků odchovala myslím dost a byla vždycky dobrá máma.

Dneska si užívá důchod v partě ve stáji a řekla bych, že jí to velice svědčí. Je zdravá, velice aktivní a podle mého spokojená. Největší kamarádka je asi s Amálkou i když Amálka zatím nedala nikomu šanci aby se s ní nekamarádil. :o)

 

SEDMIKRÁSKA VOM HOOK

Toto je také teddy samička, kterou si u nás možná pamatujete v chovných samičkách.

Stejně jako Lucy byla nějakou dobu v chs KEMET a o miminkách také něco ví.

Je stejně jako Lucy dovežená z Německa a narodila se 30.6.2006.

¨Je to spíše klidnější králinda s milou i když trošku plašší povahou. Má ráda svůj klid, ráda si posedí na lavičce a nahřeje si kožíšek na sluníčku.

U misky nejraději baští s Lucy nebo se Stázkou, ale holky celkově spolu vychází velice dobře a myslím, že mezi nimi žádné velké konflikty nejsou.

Jsem ráda, že i když Sedmikráska prošla více majitelů a chovatelů, vrátila se k nám a užívá si u nás zasloužený klid.

 

 

TOPlist